centrala: 52 354 11 11 / sekretariat: 52 354 11 00 / dyspozytor: 52 354 11 12 / sekretariat@zec.inowroclaw.pl
youtube zec
facebook zec

Quiz wiedzy o ochronie środowiska

Tym razem zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu inowrocławskiego, którzy ukończyli 17 lat i więcej, do udziału w quizie wiedzy na temat ochrony środowiska, którego organizatorem jest Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. wraz z Powiatem Inowrocławskim oraz Komendą Powiatową Policji.

Ekologiczny Powiat Inowrocławski to hasło, które przyświeca wielu przedsięwzięciom promocyjnym realizowanym w 2021 r. w tym regionie. Jego celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci, młodzieży i mieszkańców. Projekt ten prezentuje jak należy najlepiej dbać o środowisko i nasze najbliższe otoczenie. Stąd wyjątkowy quiz wiedzy.

Zapraszamy do zmagań, by poznać konsekwencje łamania prawa w tym obszarze i nauczyć się właściwych postaw, gdy mowa o ochronie środowiska. Quiz zawiera 40 pytań, które są różnorodne. Każdy znajdzie z pewnością takie, na które od razu zna odpowiedź. Przy innych trzeba będzie trochę „pogłówkować”.

Ważne jest podnoszenie świadomości ludzi, że ochrona środowiska, ekologia, konsekwencje łamania przepisów i odpowiedzialność to ważne sprawy. Ponadto ma być to dobra zabawa i poszerzenie swojej wiedzy. Uczestnik konkursu, kartę z odpowiedziami wysyła mailem na adres: rzecznik-inowroclaw@bg.policja.gov.pl z dopiskiem „Quiz wiedzy o ochronie środowiska”.

Na rozwiązania organizatorzy czekają do dnia 5 maja 2021r. Z prawidłowo wypełnionych rozwiązań zostanie wylosowanych 5, których autorzy w maju zostaną nagrodzeni. Fundatorem upominków jest Powiat Inowrocławski i Zakład Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Inowrocławiu.

Warto spróbować swoich sił i zaangażować się w ekologiczny konkurs !!!

POBIERZ:

Zostali ekspertami wiedzy o ochronie środowiska i przeciwdziałaniu jego dewastacji

Quiz wiedzy na temat ochrony środowiska przygotował Zakład Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Inowrocławiu, Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu oraz Powiat Inowrocławski. Ponad czterdziestu uczestników spróbowało swoich sił. Znamy zwycięzców!

W bieżącym roku wielu przedsięwzięciom promocyjnym w powiecie inowrocławskim przyświeca hasło Ekologiczny Powiat Inowrocławski. Wszystko po to, aby podnosić świadomość ekologiczną dzieci, młodzieży i mieszkańców. Ważne bowiem jest to, aby dbać o środowisko, znać przepisy karne z nim związane i wiedzieć, jak reagować w sytuacjach, gdy ktoś środowisku szkodzi.

Tym razem organizatorzy zaprosili do konkursu osoby w wieku od 17 lat. Inicjatywa cieszyła się zainteresowaniem. Wzięły w niej udział 44 osoby, które musiały udzielić odpowiedzi aż na 40 pytań. Te były bardzo różnorodne i wymagały „poszukiwań”. Z osób, które uzyskały największą liczbę punktów komisja w składzie: Pani Małgorzata Pindel, asp. szt. Izabella Drobniecka i st. asp. Justyna Piątkowska poprzez losowanie wyłoniła pięciu laureatów. Zwycięzcami zostali: Marta Bolewicka, Maciej Grzeszak, Elżbieta Karmowska, Adrian Świtała, Renata Kaczmarek. Wczoraj (27.05) w ZEC-u w sali Centrum Edukacji Ekologicznej „Ekostrefa” odbyło się podsumowanie konkursowego quizu wiedzy. W spotkaniu z laureatami uczestniczył Dyrektor Pan Marek Paszkiewicz, Pani Natalia Michalak oraz przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu asp. szt. Izabella Drobniecka i st. asp. Justyna Piątkowska, która poprowadziła finał konkursu.

Gospodarz powitał gości i wyraził podziw dla zwycięzców za wysoki poziom wiedzy. Złożył im gratulacje i wręczył nagrody ufundowane przez ZEC Sp. z o.o. Laureaci także otrzymali od policjantek mnóstwo upominków promujących bezpieczeństwo, których fundatorem był Powiat Inowrocławski.

Gratulujemy zwycięzcom!