centrala: 52 354 11 11 / sekretariat: 52 354 11 00 / dyspozytor: 52 354 11 12ul. Torowa 40, 88-100 Inowrocławsekretariat@zec.inowroclaw.pl
youtube zec
Zmień kontrast na wysoki
Powiększ czcionkę

Prestiżowe wyróżnienia dla inowrocławskiego Zakładu Energetyki Cieplnej!

ZEC zajął siódme, prestiżowe miejsce w Rankingu Polskich Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej, a prezes spółki Piotr Pawlak odebrał z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy certyfikat „Pracodawca przyjazny pracownikom”.

Ogólnopolski Ranking Najlepszych Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej organizuje Dziennik Gazeta Prawna. Sukces ZEC jest tym cenniejszy, że spółka jest klasyfikowana w Rankingu pierwszy raz w swojej historii i od razu debiutuje na wysokiej, siódmej pozycji.

Ranking prezentuje czołówkę branży ciepłowniczej, wyróżnia najlepsze w branży przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim pokazuje czytelnikom „Strefy Gospodarki”, ogólnopolskiego, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z Dziennikiem Gazetą Prawną, opinii publicznej oraz Internautom, podstawowych informacji związanych z branżą ciepłowniczą w naszym kraju. Niestety niewiele osób spoza branży wie, jak wielki wysiłek Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej wkładają w swą codzienną pracę, utrzymanie wysokiej sprawności technicznej urządzeń i instalacji nie tylko w czasie okresu grzewczego, lecz przez cały rok.

- Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia – komentuje Piotr Pawlak, prezes inowrocławskiego ZEC. - Gratuluję wszystkim pracownikom, bez ich zaangażowania i wysokich kompetencji nie byłoby tego wyróżnienia. Kieruję znakomitym zespołem, stąd w takich chwilach trudno nie być dumnym.
Słowa prezesa potwierdza inne prestiżowe wyróżnienie, które właśnie otrzymał inowrocławski Zakład Energetyki Cieplnej: tytuł „Pracodawca przyjazny pracownikom”. Te certyfikaty przyznaje NSZZ „Solidarność”, a patronat nad konkursem sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda. Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.

Prezes Piotr Pawlak odebrał 19 marca certyfikat w Pałacu Prezydenckim z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy. - Uczciwe warunki pracy i płacy, uczciwe traktowanie pracowników i uczciwe traktowanie pracy i pracodawcy przez pracowników ma znaczenie absolutnie fundamentalne. To papierek lakmusowy nowoczesnej, dobrze rozwijającej się gospodarki, a w efekcie nowoczesnego, dobrze rozwijającego się i mam nadzieję, coraz silniejszego państwa – mówił do wyróżnionych Prezydent Andrzej Duda. - Ogromnie jestem wdzięczny za to, że kreujecie Państwo w Polsce takie warunki pracy. Tym samym kreujecie gospodarkę, w której pracodawca jest przyjazny pracownikowi, a pracownik może pracować z tym większą satysfakcją i zapałem wiedząc, że poprzez tę pracę buduje z jednej strony pomyślność swoją i swojej rodziny, a z drugiej strony pomyślność Rzeczypospolitej – zaznaczył Andrzej Duda.