centrala: 52 354 11 11 / sekretariat: 52 354 11 00 / dyspozytor: 52 354 11 12ul. Torowa 40, 88-100 Inowrocławsekretariat@zec.inowroclaw.pl
youtube zec
Zmień kontrast na wysoki
Powiększ czcionkę

rozpoczęcie sezonu grzewczego 2018/2019

Lato nieubłagalnie dobiega końca. Jesienne chłodne poranki, wieczory a także dni sygnalizują, że w każdej chwili może rozpocząć się sezon grzewczy. Postaramy się Państwu w kilku zdaniach przypomnieć, co trzeba zrobić, zanim ciepło popłynie w naszych kaloryferach. ·    Konieczne jest sprawdzenie instalacji centralnego ogrzewania pod względem gotowości do odbioru ciepła w budynkach. Aby kaloryfery pracowały właściwie, należy zadbać o odpowiednią ilość wody w instalacji poprzez jej uzupełnienie i odpowietrzenie. Ubytki wody mogą być spowodowane nieszczelnościami, remontami instalacji wewnętrznej.  Jeżeli w budynkach prowadzone były lub są jeszcze prace na instalacji centralnego ogrzewania, należy sprawdzić stan zabezpieczenia instalacji przed wyciekiem, aby uniknąć przykrych niespodzianek, jak np. zalanie mieszkania czy po prostu źle działające ogrzewanie.
Dobrą praktyką stosowaną przez zarządców – administratorów nieruchomości jest wywieszanie w budynkach informacji o terminach napełniania instalacji wewnętrznej czynnikiem grzewczym. W tym czasie ważna jest Państwa obecność w mieszkaniu. Należy maksymalnie odkręcić zawory termostatyczne na kaloryferach oraz zwrócić uwagę na to czy nie ma żadnych wycieków z instalacji. 

Zasady rozpoczęcia dostarczania energii cieplnej:   
1.      Węzły cieplne będące własnością odbiorcy i przez Niego eksploatowane uruchamiane są  przez odbiorców we własnym zakresie lub na pisemne zlecenie przez pracowników spółki. 
2.    Węzły cieplne będące własnością ZEC Sp. z o.o. uruchamiane są przez pracowników spółki, po otrzymaniu pisemnego zgłoszenia przez właściciela, zarządcę – administratora budynku.  (e-mail,  fax w godz. 7-15).  
3.      Uruchomienie nastąpi w tym samym dniu – po otrzymaniu zgłoszenia do godz. 11,00;  w dniu następnym po otrzymaniu zgłoszenia po godz. 11,00. 
Zgłoszenie pisemne można kierować na: email:  bok@zec.inowroclaw.pl   dyspozytor@zec.inowroclaw.pl   sekretariat@zec.inowroclaw.pl fax: 52 354 11 01   
Dostawą energii cieplnej do mieszkań i lokali użytkowych reguluje automatyka pogodowa, która po przekroczeniu nastawionych temperatur, ogranicza pobór energii cieplnej do zera.